Ege Underwater Sports Club

SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ

Su altı Ragbisi ile ilgili basında yayınlanan en son haberler Geri

SUATINDA GENÇLİK MÜCADELESİ PROJESİ
08 HAZİRAN 2015

Amaç; Günümüzde gençliği tehtit eden en büyük tehlike olan madde bağımlılığı, sigara ve alkol gibi kötü ve tehlikeli alışkanlıklara orta öğretim ve lise yıllarında başlanmaktadır. Bunun sebebi, gençlerimizin okullarından arta kalan boş zamanlarını değerlendirecek bir akitivite bulamaması, ergenlik döneminde bir guruba dahil olma ihtiyacı, aidiyet hissiyatı ve toplum içerisinde birey olabilme çabasından gelmektedir.

Bu yaş aralığındaki gençlerimiz profesyonel veya amatör spor kulüpleri alt yapılarına kabul edilmemektedirler. Extrem fiziki özelliklere yada yeteneğe sahip değil ise spor yapma şansı bulamayan gençlerimizi sualtı sporları ile tanıştırarak kendilerine bir şans verilmesi gerektiğine inanıyoruz. Lisans çıkarma yaşı 14 olan sualtı sporlarının gençlerimizin bu ihtiyacına cevap verecektir.

Proje ortakları; İzmir Valiliği, İzmir Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü,, İzmir Emniyet Müdürlüğü, İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Kaymakamlıklar, Belediyeler,  Lise ve Ortaöğretim okulları ve Sponsorlar  olacaktır.

Uygulama; İzmir Valiliği, Emniyet Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak çalışma yaparak sorunlu okullar belirlenerek, bu okullarda sempozyumlar yapılacaktır. Bu sempozyumlarda, Spor bilinci, Sağlıklı yaşam, Spor yapmanın önemi ve Sualtı Sporları tanıtılarak öğrencilerde farkındalık yaratılacaktır.  Bilinçlendirilen öğrencilere formlar dağıtılacak, sınıf öğretmenleri ile görüşülerek risk altındaki öğrenciler ile özel olarak ilgilenilecek ve antrenmanlara davet edilecek.

Antrenmanlara başlayan alt yapı sporcularımızın eğitimleri tamamlandıktan sonra lisansları çıkartılarak müsabakalara katılması sağlanacaktır. Böylelikle sporcularımız bir kulüp sporcusu ünvanı kazancaktır..

Çalışma günleri; Proje ortakları ile birlikte belirlenengençlerimiz, haftanın belli günlerinde, kulübümüzün gönüllü antrenörleri tarafından eğitime alınacaklardır

Proje başlangıç ve bitiş tarihi; Projenin ana sponsor ve diğer sponsorları belirlendikten sonra Şubat 2015 de başlayıp, Ağustos 2015 de kadar devam edecektir.