Ege Underwater Sports Club

SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ

Su altı Ragbisi ile ilgili basında yayınlanan en son haberler Geri

EGE TEMİZ DENİZ PROJESİ
05 HAZİRAN 2015

Amaç; Kulübümüzün lisanslı sporcularına çevre bilincini aşılamak ve 3 bir yanı denizler ile çevrili ülkemizin sahil şeritlerinin korunması için sporcularımızda farkındalık yaratmak amaçlanmaktadır. Bu amaç doğrultusunda yapılacak temizlik faaliyetleri ile kıyılarımızın temizlenmesine yardımcı olmayı hedeflemekteyiz.

Proje ortakları; İzmir Valiliği, İzmir Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü, Sahıl Güvenlık Ege Deniz Bölge Komutanlığı, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Yerel Kaymakamlıklar  ve  Belediyeler,  Üniversitelerin Su Ürünleri ve Denizcilik Fakülteleri, Su Ürünleri Kooperatifleri  ve Sponsorlar  olacaktır.

Uygulama; Proje ortakları ile birlikte yapılan koordineli çalışmalar neticesinde belirlenen sahil şeritlerinde, sporcularımızın maske, şnorkel ve palet kullanarak serbest dalış tekniği ile 5m derinliğe kadar olan kıyı şeridinde bulunan inorganic,

Çalışma günleri; Hava muhlefetinin olmadığı hafta sonlarında kulübümüzün gönüllü sporcu ve antrenörleri eşliğinde yapılacaktır.

Proje başlangıç ve bitiş tarihi; Projenin ana sponsor ve diğer sponsorları belirlendikten sonra Şubat 2015 de başlayıp, Ağustos 2015 de kadar devam edecektir.